Close
ubikacje

Ubikacja w nowym stylu niewielkim kosztem

Ponieważ przykładamy coraz większą wagę do aranżacji wnętrz, nie chcemy zapominać także o takich miejscach jak ubikacje, ponieważ spędzamy zazwyczaj w nich sporo czasu, więc chcemy by także wyglądały estetycznie i modnie. By stworzyć nowoczesną ubikację nie trzeba wykonywać kosztownym remontów, wystarczy zainspirować się pomysłami, które można zaleźć w czasopismach wnętrzarskich lub na portalach z poradami dotyczącymi aranżacji wnętrz. Jak się okazuje niewielkim kosztem i własnymi siłami można całkowicie odmienić ubikację w jeden weekend.

Nowy styl za grosze

Jeżeli sprzęty takie jak sedes czy umywalka nie są zniszczone to nie ma potrzeby ich wymienić, jednakże jeżeli są już nadgryzione zębem czasu i na przykład porysowane, można je odnowić używając specjalnej emalii. Kosztuje ona kilkadziesiąt złotych. Wystarczy drobnym papierem ściernym nieco przeszlifować powierzchnię sprzętów znajdujących się w takich pomieszczeniach jak ubikacje, a następnie nałożyć białą emalię wałkiem i poczekać do wyschnięcia i utwardzenia się. Sprzęty będą jak nowe.

Podobną sztuczką można się posłużyć do zmiany koloru kafelków. Kilkanaście lat temu moda wnętrzarska była zupełnie inna i dlatego w wielu domach królują ubikacje całe w płytkach, które bardzo się nie podobają ich właścicielom, natomiast ich kucie i układanie nowych to naprawdę uciążliwe i kosztowne przedsięwzięcie. Na szczęście w sklepach w sieci, ale także i stacjonarnie można zakupić specjalne farby to glazury, połączone z żywicami, które sprawiają, że farba jest odporna na ścieranie i wodę, a także doskonale trzyma się na płytkach. Dzięki takim farbom można w jeden dzień przemienić ściany ubikacji na przykład z nieładnych zielonych na białe.

Nowe dodatki

Dodatki do ubikacji to nieduży wydatek. Wystarczy kupić nowy drewniany lub ceramiczny pojemnik na mydło w płynie i drewniane wieszaki na ręczniki, a uzyskamy po pomalowaniu ścian na biało, wnętrze inspirowane stylem skandynawskim. Dodatkowo warto postawić na minimalizm. Na podłodze można położyć szary dywanik, do tego dodać dyfuzor zapachowy l;ub jedną świecę czy kominek do aromaterapii i nasza ubikacja zyska zupełnie nowe oblicze i to bez wydawania tysięcy złotych oraz bez zatrudniania fachowej ekipy czy projektanta wnętrz. Dobry plan i pomysł to połowa sukcesu.

Przed małym remontem trzeba zgromadzić wszelkie niezbędne sprzęty takie jak farby, wałki czy folię malarską. Zanim kupimy produkt do płytek, warto zapoznać się z jego opinią w sieci, ponieważ dzięki temu można się dowiedzieć, czy rzeczywiście spełnia obietnice producenta.

© 2024 Trafne Myśli | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.