Close

Zdrowe nawyki

Wprowadzenie zdrowej diety nie jest łatwym zadaniem. Najlepiej robić to zatem stopniowo i za pomocą urzeczywistniania pewnych nawyków. Jeśli wyrobimy już w sobie przyzwyczajenie, łatwo będzie nam pozostać w postanowieniu. Jakie zdrowe nawyki warto w sobie stworzyć, aby być zdrowszym i czuć się lepiej?

Ruch

Dietetycy i trenerzy nie mają wątpliwości – aktywność fizyczna bardzo pozytywnie wpływa na zdrowie, a także skuteczność diet.
Wyrobienie w sobie nawyków dotyczących codziennego ruchu nie jest proste. Zwykle mamy tendencję do stawiania sobie zbyt ambitnych celów. Nie warto tego robić. Szybko bowiem okaże się, że brakuje nam czasu, energii i motywacji na treningi.
Zacznijmy naszą przygodę ze sportem powoli. Lepiej ćwiczyć krótko, ale systematycznie niż robić wielkie zrywy dwa razy w miesiącu. Na sam początek wystarczy piętnaście minut dziennie, pilnujmy jednak, aby ruch miał miejsce każdego dnia. Tylko w ten sposób uda nam się wyrobić nawyk. Kiedy już będzie to nasze przyzwyczajenie, zaczniemy naturalnie wplatać w nasz codzienny plan dnia aktywność fizyczną.

Dobry początek dnia

Wielkim błędem wielu zabieganych ludzi jest pomijanie śniadania. Tymczasem, jest to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, który powinien dać nam energię na wiele godzin. Jedzenie śniadania pobudza także metabolizm.
Oprócz tego, że śniadanie codziennie powinno znaleźć się w naszym menu, warto zadbać też o zdrowy napój do porannego posiłku. W jego wykonaniu pomoże nam sokowirówka. Dzięki temu urządzeniu w kilka chwil będziemy mogli uzyskać świeży, pyszny sok. To dużo lepszy wybór niż napój kupowany w sklepie – wiele z nich jest pełna barwników, konserwantów oraz cukru.

Dużo wody

Większość ludzi pije za mało wody. Dziennie powinniśmy jej przyjmować przeciętnie od półtora do dwóch litrów. Mało kto jednak o tym pamięta.
Jak zacząć pić więcej tego płynu? Jest na to kilka sposobów. Po pierwsze: zawsze kiedy zacznie nam się pić, sięgajmy po ten napój. Po drugie: miejmy butelkę wody zawsze przy sobie. Wyciągajmy ją często z torby i popijajmy przez cały dzień. Trzeci sposób jest związany ze specjalną aplikacją na telefony komórkowe, która przypomina nam o tym, że najwyższy czas, aby wypić szklankę wody. Wielu osobom bardzo ona pomaga w wyrobieniu sobie zdrowego nawyku związanego z piciem.

Czytanie składów

Nawykiem, który także warto sobie wyrobić jest dokładne wczytywanie się w składy produktów żywnościowych.
Producenci często umieszczają na opakowaniach hasła świadczące o tym, że dana rzecz jest bardzo zdrowa i lekkostrawna. Chcą w ten sposób zachęcić nas do zakupów. Jeśli jednak prześledzimy uważnie skład, często możemy się przekonać, że produkt zawiera mnóstwo cukru, konserwantów czy ulepszaczy smaku. Teza o jego zbawiennym wpływie na zdrowie była zatem tylko chwytem marketingowym.

We wprowadzeniu zdrowych nawyków żywieniowych mogą nam pomóc pewne sprzęty – sokowirówka czy specjalna aplikacja na telefon, jednak najważniejsza w tym procesie jest nasza silna wola – to dzięki niej mogą zachodzić w nas zmiany.

© 2024 Trafne Myśli | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.