Close

Prezenty dla biegaczy

Bardzo wiele osób interesuje się dziś aktywnością fizyczną i dba o swoje zdrowie oraz kondycję poprzez codzienny ruch. Dość modne stało się między innymi bieganie. Niemalże każdy ma więc wśród znajomych czy w rodzinie kogoś, kto polubił ten sport. Jakie prezenty związane z jego pasją możemy mu sprawić?

 

Odzież

 

Dobrze się zapewne sprawdzą elementy odzieży sportowej, szczególnie u biegacza, który dopiero rozpoczyna swoją przygodę z tym sportem i nie skompletował jeszcze wszystkich potrzebnych rzeczy.
Nie wiemy, co moglibyśmy kupić? Wpiszmy w internetową wyszukiwarkę na przykład „odzież do biegania damska” i zainspirujmy się. Może to być kolorowy top, biustonosz sportowy, o ile znamy rozmiar naszej koleżanki czy siostry, a także leginsy.
Czy jest coś, czego nie warto kupować w prezencie? Tak, to buty. Wymagają one bowiem przymierzenia. Nie jest to zatem najlepszy pomysł na podarunek, nawet, jeśli znamy rozmiar stopy naszego jubilata.

 

Zegarek

 

Ciekawym gadżetem dla biegaczy jest specjalny zegarek, który ma wiele funkcji, pozwalających monitorować efektywność treningu.
Taki sprzęt zmierzy czas biegu, ilość przebytych kilometrów, a także spalone kilokalorie oraz tętno. To zatem świetny pomysł na prezent dla każdego biegacza – zarówno tego początkującego, jak i wyjadacza, który jeszcze nie nabył tego gadżetu.

 

Opaska

 

A może wiemy, że nasz znajomy lubi biegać z słuchawkami w uszach, w rytm ulubionych piosenek? Telefon, z którego odtwarza muzykę trzyma zazwyczaj w kieszeni i kilka razy skończyło się to jego wypadnięciem.
W takim razie świetnym prezentem dla niego będzie specjalna opaska na ramię, do której będzie mógł włożyć telefon, a także chusteczkę higieniczną czy klucze do mieszkania – rzeczy, które często musimy ze sobą wziąć na trening. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, a taki gadżet należy też do wyjątkowo niedrogich.

 

Bieg

 

Wejście na większość imprez biegowych jest płatne. Jeśli wiemy, że nasz jubilat chętnie wziąłby udział w jednej z nich, ale nie jest w najlepszej sytuacji finansowej, a ponadto ciężko mu się odważyć i zmotywować do zapisu – zróbmy to za niego.
Wykupmy mu uczestnictwo w jakimś biegu ulicznym. Najlepiej, jeśli odbędzie się on za kilka tygodni – nasz znajomy biegacz będzie miał wówczas czas, aby solidnie się do niego przygotować. Pamiętajmy też, aby koniecznie pojawić się przy trasie w dniu biegu i kibicować mu. Doping jest w sporcie niezwykle ważny i motywujący, zapewnijmy więc go jubilatowi, szczególnie, jeśli sami wykupiliśmy dla niego udział w imprezie.

Tekst przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez dip24.pl

© 2024 Trafne Myśli | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.