Close
kabiny prysznicowe

Kabiny prysznicowe z dodatkowymi funkcjami

Nowoczesna łazienka to nie tylko miejsce, gdzie wykonuje się podstawowe czynności higieniczne. Coraz większą wagę przywiązuje się do funkcjonalności tego pomieszczenia, ale także do przyjemności przebywania w łazience.

Kabiny prysznicowe dla wymagających

Nowoczesne kabiny są wyposażone w szereg różnych dodatkowych funkcji, urządzeń i akcesoriów. Wiele z nich nie ma związku z utrzymaniem higieny i dotyczy przede wszystkim przyjemności korzystania z takiego urządzenia.

Oczywiście najwięcej dodatków można znaleźć w drogich kabinach zaprojektowanych z myślą o wyjątkowo wymagających użytkownikach. Takie wyposażenie może obejmować między innymi opcję dezynfekcji ozonem, elektroniczny panel z ekranem dotykowym, opcję sterowania pilotem, czy generatory pary.

Dysze do masażu

Kabiny prysznicowe mogą zostać wyposażone między innymi w specjalne dysze przeznaczone do masażu. Masaż przy pomocy biczy wodnych ma pozytywny wpływ na zdrowie i na pewno jest również bardzo relaksujący. Aby skorzystać z takiej przyjemności, nie trzeba wcale wybierać się do SPA, można ją także mieć we własnej łazience.

Dysze umożliwiają masaż ciała przy pomocy wody o wysokim ciśnieniu. Są umieszczane po bokach lub w centrum, pod słuchawką prysznica. W najlepszych modelach kabin prysznicowych można ustawić kilka różnych rodzajów biczów wodnych, na przykład naprzemienny masaż wodą zimną i gorącą.

Dodatkowe oświetlenie

Niektóre kabiny prysznicowe są również wyposażone w dodatkowe źródło światła. Najczęściej są to diody, które mogą być umieszczone w różnych częściach kabiny. Podobnym rozwiązaniem są kabiny z terapią świetlną, które wykorzystują różne filtry zmieniające kolory światła, posiadającego podobno właściwości lecznicze.

Elektroniczny panel

W przypadku kabiny prysznicowej, która posiada dużo dodatkowych funkcji, konieczny jest wygodny panel pozwalający na kierowanie wszystkimi dostępnymi opcjami. Dotyczy to między innymi ciśnienia oraz temperatury, czyli podstawowych parametrów wody. Za pomocą takiego panelu można także m.in. wybrać stację radiową, jeśli kabina została wyposażona w radio i drzwi szklane – republika szkła.

Sterowanie pilotem

Dla niektórych osób nowoczesny, dotykowy panel nie jest wystarczającym rozwiązaniem. W takim przypadku można również zdecydować się na kabinę prysznicową, której praca będzie sterowana przy pomocy pilota. Pozwala to na uruchamianie dostępnych funkcji na odległość, na przykład dyszy masujących, czy dezynfekcji przy pomocy ozonu.

Jakie funkcje wybrać?

Oczywiście przy zakupie kabiny prysznicowej trzeba liczyć się z tym, że wszystkie dodatkowe funkcje będą podnosiły jej cenę. Dlatego osoby, które nie mają dużego budżetu powinny dokładnie zastanowić się na jakich akcesoriach najbardziej im zależy. Dodatki takie jak elektroniczny panel, czy pilot to gadżety, które mogą uprzyjemnić codzienny prysznic, ale na pewno nie mają kluczowego znaczenie dla wygody korzystania z kabiny. Nie ma konieczności kupowania kabiny ze wszystkimi możliwymi opcjami, wystarczy skupić się na tych, które będą najczęściej używane.

© 2024 Trafne Myśli | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.