Close
forniry naturalne

Szukanie informacji w internecie

Internet jest wręcz kopalnią wiedzy i informacji na różne tematy. Aby jednak się do nich dostać, trzeba posiadać ważną umiejętność szukania. W jaki sposób poszukiwać informacji w sieci, żeby rzeczywiście do nich trafiać?

Proste i konkretne frazy

Pole, do którego wpisujemy polecenie wyszukania nie jest miejscem na wypracowanie. Nie powinniśmy pisać w nim pełnymi zdaniami. Zamiast tego stosujmy proste, bardzo konkretne frazy, które system będzie umiał łatwo znaleźć. Na przykład nie piszmy „Informacje na temat cen fornirów naturalnych”, ale „forniry naturalne„. Wówczas wyniki naszego wyszukiwania będą znacznie bardziej satysfakcjonujące.

Cudzysłów

Niektóre frazy warto jest wziąć w cudzysłów. Wówczas wyszukiwarka wie, że wszystkie słowa, które wpisaliśmy w nią stanowią jedną całość i to jest pełne hasło, interesujące nas. Wpisując na przykład frazę „forniry naturalne” w cudzysłowie otrzymamy wyniki dotyczące tego jego rodzaju fornirów. Jeżeli nie zastosowalibyśmy cudzysłowu, prawdopodobnie w naszych wynikach przewijałoby się wiele różnych fornirów.

Konkretny format plików

Jeżeli wiemy, że plik, który chcemy wyszukać ma konkretny format, możemy zaznaczyć to w poleceniu szukania. Wystarczy, że dopiszemy do frazy, która nas interesuje na przykład „pdf”. To kolejny trick, którym możemy sobie pomóc w procesie efektywnego wyszukiwania danych.

Wiarygodne strony

Internet to wspaniałe i bogate źródło informacji, ale niestety jednocześnie pewnego rodzaju wirtualny śmietnik. Każdy może tu opublikować artykuł i nawet się pod nim nie podpisać. Warto więc, przez wykorzystaniem jakiejkolwiek informacji z internetu, sprawdzić, z jakiej strony ona pochodzi i czy wygląda na wiarygodną. W jaki sposób poznać takie miejsce w sieci? Przede wszystkim, jeśli artykuły poparte są konkretnymi źródłami, nie tylko tymi internetowymi, ale również książkami i opracowaniami naukowymi, istnieje duża szansa, że trafiliśmy na dobre źródło. Dobrze o stronie świadczy również, jeśli autor podpisuje się pod swoim tekstem.

© 2024 Trafne Myśli | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.