Close
drzwi szklane

Drzwi szklane oraz ich wady i zalety.

Większości z nas szklane drzwi w domu kojarzą się z pewnego rodzaju przepychem, nowoczesnością i wysublimowanym gustem gospodarza. I, oczywiście, coś w tym jest. Ich lśniąca, schludna powierzchnia od razu nasuwa skojarzenia z designerskim minimalizmem. Czy jednak mają one same zalety?

Atuty drzwi szklanych

Jak wspomniano wyżej, do największych atutów drzwi szklanych należy przede wszystkim ich wygląd. Nie tylko są synonimem klasycznej elegancji, ale też sprawiają, że nasze wnętrza wyglądają czysto i estetycznie.
Istotnym faktem jest to, iż drzwi szklane mogą znacznie przyczynić się do nasłonecznienia naszego mieszkania. Nawet jeśli chcemy zapewnić sobie całkowitą prywatność w poszczególnych pokojach i zdecydujemy się na drzwi ze szkła matowego lub barwionego, to jednak przepuszczą one dość dużo światła słonecznego. A na pewno więcej, niż drzwi z drewna czy sklejki.

Utrzymanie w czystości i cena

Drzwi szklane przyjemnie się czyści – wymaga to dosłownie spryskania ich powierzchni środkiem do mycia szyb i przetarcia czystą, bawełnianą ściereczką.
Ostatnim z atutów szklanych drzwi jest ich cena. Nawet jeśli nieco poniesie nas fantazja i zamówimy szkło barwione – nie zapłacimy tak wysokiej ceny, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Wady drzwi szklanych

Pomimo, iż drzwi szklane łatwo się myje – trzeba robić to często. Nawet kilka razy dziennie. Na ich lśniącej powierzchni widać każdy ślad po palcach, każdą kropelkę wody strząśniętą z mokrego parasola i każdy odcisk wilgotnego psiego nosa. Jeśli mamy dzieci lub zwierzaki – musimy nastawić się na ciągłe mycie drzwi szklanych.
Drzwiom drewnianym niestraszny żaden przeciąg. Niestety inaczej jest w wypadku drzwi szklanych. Mimo iż są one wykonane ze szkła specjalnie spreparowanego – są kruche. Gwałtownie zatrzaśnięte silnym wiatrem mogą popękać.

Jak każdy produkt, także drzwi szklane mają zalety i wady. Wybierając konkretne rozwiązania musimy brać pod uwagę wszystkie jego cechy. Jednak drzwi wykonane ze szkła można śmiało polecić większości osób.

© 2024 Trafne Myśli | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.