Close
viking jeans

Kupować znane marki czy u małych producentów?

Rynek odzieżowy jest dzisiaj wręcz nasycony różnego rodzaju ubraniami. Właściwie nie ma elementu odzieży, którego dziś nie dałoby się zakupić. Coraz rzadziej korzystamy więc z usług krawców czy kaletników.
Wśród tak wielu produktów, dość łatwo się zagubić i mieć problem z podjęciem decyzji zakupowej. Metki niektórych ubrań od razu kojarzymy z pewnymi markami. O innych słyszymy po raz pierwszy. Czy te mniej znane firmy produkują ubrania gorsze czy lepsze niż popularne marki? Jaką odzież lepiej wybierać?

Cena

Znane marki często wyceniają swoje produkty dość wysoko dlatego…że są znane. Inwestują sporo pieniędzy w reklamę, duże sklepy w dogodnych lokalizacjach. Przez to cena produktu zwykle wzrasta.
Mniejsi producenci mogą pozwolić sobie na niższe ceny, ponieważ zwykle nie ponoszą tak dużych kosztów związanych z reklamą.

Jakość

Jakość produktu należy oceniać indywidualnie. Zarówno odzież znanej marki jak i ta spod igły mniejszego producenta może być wysokiej jakości. Warto zwrócić przy tym uwagę na stosunek jakości do ceny. Duże i małe marki często oferują porównywalne produkty, jednak cena w przypadku tych pierwszych zwykle jest wyższa.

Produkcja

Warto zwrócić także uwagę na to, gdzie produkowana jest odzież, którą kupujemy.
W przypadku światowych, wielkich marek często są to Chiny czy Bangladesz – kraje, w których pracują nawet dzieci i ludzie często nie otrzymują wynagrodzenia za swoją pracę. Świadomy konsument raczej nie będzie chciał kupować odzieży, która jest produkowana w ten sposób.
Warto wspierać polską gospodarkę i kupować ubrania od polskich producentów. Viking Jeans to firma, która zajmuje się produkcją odzieży męskiej. Odbywa się ona w całości w Polsce. Kupując produkty w takiej firmie mamy pewność, że zostały one wyprodukowane w sposób etyczny, a także przyczyniamy się do rozwoju gospodarczego swojego kraju.

Reklamacja

Konsument ma prawo do reklamacji każdego produktu – zarówno tego wielkiej marki, jak i pochodzącego z małego sklepu. Jednak w tych dwóch przypadkach reklamacja może wyglądać nieco inaczej.
W dużej firmie, która posiada sieć sklepów, sprzedawca raczej nie może samodzielnie zdecydować, w jaki sposób postąpić ze złożoną przez klienta reklamacją. Musi odesłać towar do centrali, później następuje kilkutygodniowy czas realizacji, a dopiero potem klient dowiaduje się, czy jego reklamacja została przyjęta. W przypadku niewielkich sklepów procedury często nie są aż tak skomplikowane i szybciej możemy uzyskać wymianę, naprawę towaru lub zwrot pieniędzy.

Wybór

Większy wybór produktów częściej możemy znaleźć w większych sklepach. Ponadto, w dużych miastach zazwyczaj znajduje się kilka sklepów danej marki. Jeśli więc nie znajdziemy swojego rozmiaru w jednym z nich, możemy próbować w kolejnym.

Kupowanie u niewielkich producentów może przede wszystkim pomóc nam zaoszczędzić pieniądze. Ceny, które oferują często są bardzo konkurencyjne. Szybciej przebiega także ewentualny proces reklamacji. Czasem może pojawić się jedynie problem z dostępnością rozmiaru.

Sklep viking-jeans.com.pl posiada szeroką gamę produktów jeansowych.

© 2024 Trafne Myśli | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.