Close
Widok z nad morza

Wyjazdy na urlop do ciepłych krajów zimą

Są takie momenty u prawie każdego z naszych rodaków, kiedy w głowie rodzi się myśl o tym jak chętnie byłoby się wybrać na wakacje do ciepłych i jak najbardziej egzotycznych krajów. Niezwykle często nachodzą nas obrazy o gorącym, jasnym piasku, wysokich palmach oraz przyjemnie ciepłym morzu w okolicach grudnia i stycznia.

To właśnie w tym okresie już niesamowicie mocno odczuwamy negatywne skutki mroźnej i nieprzyjaznej zimy. Zwyczajnie czujemy już w okolicach Bożego Narodzenia i Sylwestra odrazę do tych zwałów brudnego i rozjeżdżonego autami śniegu leżącego w każdym zakątku miasta, użerania się każdego ranka z niedającym się odpalić samochodem oraz do szczypiących nas od nieprzyjemnego mrozu policzków.

Tak więc mimowolnie Pojawia się w końcu myśl o urlopie i jakimś hotelu nad morzem, gdzie przez choćby kilka dni lub tygodni moglibyśmy naładować swoje akumulatory na dalszy ciąg zimowych miesięcy oraz opalając się codziennie na gorącej plaży zyskać trochę brązowej opalenizny. Byłaby wtedy doskonała możliwość odreagować nielubianą i męczącą pracę oraz odpocząć od narzekań szefa.

Zapomnieć o przenikliwym zimnie panującym w Polsce oraz wrzucić potem parę słonecznych fotografii na jakiś portal społecznościowy, tym samym niewątpliwie wzbudzając zazdrość wśród swoich kolegów i koleżanek, którzy akurat musieli pozostać w tym czasie w kraju.

Nie da się ukryć, że w takim momencie niezwykle pomocne w organizacji takiego spontanicznego urlopu okazuje się biuro podróży, których to w Polsce w ostatnim czasie nie brakuje. W czasie wizyty w takiej placówce możesz przejrzeć katalogi z przeróżnymi ofertami organizowanych przez dana firmę wyjazdów na ciepłe i popularne wśród turystów wyspy takie jak Malediwy, Wyspy Kanaryjskie, Madera, Cypr czy Kreta. Możesz również znaleźć odpowiadający Tobie motel lub hotel nad morzem i zarezerwować sobie miejsce.

Naturalnie bardzo dużo zależy od objętości Twojego portfela i ewentualnie możliwości kredytowych. Nie da się ukryć, że niektóre z kierunków są bardziej ekskluzywne i droższe, przeznaczone dla znacznie zamożniejszych urlopowiczów. Ale na szczęście jest równie dużo takich, na które spokojnie może sobie pozwolić większość turystów z Polski.

Korzystne w tego typu wycieczkach organizowanych przez biuro jest to, że masz zapewniony w cenie wycieczki nie tylko biletu lotniczy, ale też zabukowany pensjonat lub hotelik nad morzem, posiłki oraz bilety na kilka miejscowych atrakcji.

A jakie są najpopularniejsze kierunki, które Polacy wybierają na swoje wakacje? Nie licząc wspomnianych już wyżej wysp na Morzach Śródziemnym i Oceanie Atlantyckim bardzo popularnymi kierunkami są choćby: Egipt, Grecja, a także, szczególnie w ostatnim czasie Chorwacja i Czarnogóra, zapewne z powodu dość korzystnych cen. Co ciekawe coraz bardziej do łask powracają plaże nad Morzem Czarnym w Bułgarii oraz Rumunii, które w czasach PRL były prawdopodobnie najbardziej popularnym zagranicznym kierunkiem wśród naszych rodaków.

Wielu z wyjeżdżających jednak decyduje się na o wiele bardziej egzotyczne i mało popularne kierunki. Nie interesuje ich hotel nad morzem, w którym cały dzień by tylko leżeli i się opalali, tylko wolą kontakt z miejscową ludnością i mieszkać na przykład w wynajmowanym pokoiku od miłej staruszki. Tacy turyści wolą jeździć do krajów takich jak Gruzja, Macedonia, Rumunia, gdzie nie ma zbyt wielkiego ruchu masowych turystów, ale można lepiej poczuć klimat i kulturę.

© 2024 Trafne Myśli | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.