Close
stomatolog gliwice

Stomatolog Gliwice: bezbolesne znieczulenia i nowoczesna diagnostyka

Wizyta u dentysty nie jest już, jak bywało dawniej, koszmarem. Medycyna poszła tak do przodu, że zabieg można przeprowadzić szybko i bezboleśnie. Nawet najbardziej skomplikowaną czynność może być wykonana pod znieczuleniem.

Nowoczesne metody znieczulenia

Kiedyś wielu pacjentów odmawiało znieczulenia ze względu na efekt odrętwienia. Wprawdzie sam zabieg trwał zaledwie chwilę, ale twarz przez długi czas była bezwładna. Tuż po wizycie nie można było wykonywać jakichkolwiek gestów mimicznych. Obecnie sytuacja diametralnie się zmieniła. Stosowane środki działają miejscowo. Znieczulenie dotyczy głównie zęba i tkanek miękkich znajdujących się w pobliżu. Ilość koniecznych do podania jednostek wylicza komputer, a samo dawkowanie środka jest bezbolesne. Trwa zaledwie kilka minut. Co więcej metoda ta jest bezpieczna. Z powodzeniem można ją wykonywać u kobiet w ciąży i dzieci bez ryzyka jakichkolwiek powikłań. Coraz częściej stomatolog Gliwice zamiast stosować tradycyjne znieczulenie dozuje odpowiednią porcję podtlenku azotu, który rozluźnia i uspokaja. Do przeprowadzenia tej czynności nie jest konieczny anestezjolog. Urządzenie do sedacji jest w pełni zautomatyzowane i samo kontroluje przepływ związku chemicznego. W porównaniu do klasycznych rozwiązań ta technika nie otępia i nie zwiotcza mięśni. Gaz jest podawany w takiej ilości, że bez problemu można tuż po zabiegu prowadzić samochód i normalnie funkcjonować. Jak widać medycyna rozwija się w zastraszającym tempie, a stomatolog Gliwice coraz rzadziej kojarzy się z bólem.

Zapobiegaj zamiast leczyć

Ważna jest profilaktyka higieny jamy ustnej i to już od najmłodszych lat. Im wcześniej wpoimy nawyki związane z tym, żeby prawidłowo dbać o stan uzębienia, tym lepiej. Pamiętajmy, że nawet kiedy nie mamy problemów z zębami powinniśmy odwiedzać dentystę przynajmniej dwa razy do roku. Przegląd zębów trwa tylko chwilę i jest bezbolesny. Jeśli w trakcie wizyty stomatolog zauważy jakiekolwiek nieprawidłowości, to może je wyeliminować w początkowym stadium. W ten sposób przeprowadzona czynność potrwa znacznie krócej niż leczenie poważnego ubytku. W wielu przypadkach nie trzeba będzie nawet używać wiertła. Nowoczesne techniki umożliwiają wykrycie próchnicy w początkowym stadium, kiedy jeszcze nie jest ona odczuwalna dla pacjenta. W tym celu stosuje się laser. Pod wpływem wiązki światła w tkankach zagrożonych próchnicą zachodzi zjawisko fluorescencji. W ten sposób można szybko i bezboleśnie pozbyć się problemu. Jeśli ubytek nie jest jeszcze widoczny gołym okiem jego eliminacja jest znacznie prostsza. Można się tym zająć bez ingerencji w ząb poprzez użycie specjalnych preparatów.

© 2024 Trafne Myśli | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.