Close

Idealne ciasto uzyskasz dzięki dobremu robotowi kuchennemu, jak Zelmer ZFP1100B

Możesz ucierać swoje składniki przez długi czas, używając tylko tych najbardziej ekologicznych, które gwarantują idealną konsystencję, ale nigdy ręcznie nie wykonasz tego, co może zrobić dobry robot kuchenny. Tym bardziej w okresie świątecznym warto zaopatrzyć się w sprzęt, ułatwiający pracę w kuchni.

Im więcej funkcji, tym lepiej

Stare powiedzenie mówi, że jak coś jest do wszystkie, to jest do niczego. Nie tyczy się to jednak robotów kuchennych, ponieważ te najbardziej profesjonalne spełniają bardzo wiele funkcji i przydają się przy nawet kilkunastu czynnościach wykonywanych w kuchni. Najczęściej wykorzystywane są do miksowania. To cecha, którą mają wszystkie roboty kuchenne, także Zelmer ZFP1100B. Oprócz tego, najczęściej mają również funkcję ścierania i szatkowania warzyw oraz owoców. Nie musimy więc spędzać długiego czasu nad ręcznym krojeniem lub tarciem warzyw, ponieważ robot zrobi to w kilka minut praktycznie za nas. Nawet te najmniej rozbudowane roboty mają również nakładki do ubijania, które przydają się głównie przy przygotowaniu ciast. To są jednak podstawowe funkcje, które spełni każdy, najprostszy i najtańszy robot. Jeśli jednak lubimy przyrządzać różne potrawy, warto poszukać dodatkowych możliwości, jakie dają nam rozbudowane roboty kuchenne, jak Zelmer ZFP1100B.

Co dodatkowego może posiadać?

Najczęściej pożądaną funkcją w robotach jest blender. Służy on do miksowania zup lub przyrządzania koktajli. Pomaga również robić różnego rodzaju sosy z warzyw. Nie wygląda on jak ręczne blendery, ale jest to dzbanek, który ma na obudowie podziałkę, a wewnątrz znajdują się ruchome nożyki. Ważną funkcją jest również wyciskarka do cytrusów, dzięki której możemy również robić soki. Te najbardziej profesjonalne roboty współpracują z maszyną do robienia lodu, mogą go również skruszyć. Oprócz tego możemy w nim zmielić ziarno na mąkę czy stworzyć własne kiełbasy, dzięki specjalnej nakładce. Innym dodatkiem, który cieszy zazwyczaj panów jest obieraczka do ziemniaków, która wykonuje za nich tą czynność automatycznie. Przy wyborze robota kuchennego sprawdźmy, jakie posiada funkcję oraz czy jest możliwość ich rozszerzenia, właśnie przez kupienie dodatkowych nakładek. Najlepsze urządzenia sterowane są elektronicznie, same również dobierają odpowiednią prędkość pracy.

© 2024 Trafne Myśli | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.