Close

Depilacja pastą cukrową może być szybka i bezbolesna

Wbrew pozorom pasta cukrowa nie jest nowym wynalazkiem, można ją zrobić z samych naturalnych składników i zdecydowanie lepiej znosi się ją niż wosk. Znana była między innymi we wschodniej części Europy już od stuleci. Teraz coraz częściej więc w salonach kosmetycznych pokazują się usługi z nią związane.

Pasta cukrowa cieszy się większą popularnością

Przede wszystkim wykorzystanie pasty cukrowej do depilacji jest dużo mniej bolesne niż wosk czy depilator. Wszystko dlatego, że pasta nie przykleja się do skóry, a tylko do włosów, a tym samym nie podrażnisz swojego naskórka. Następnie jej resztki możesz zmyć ciepłą wodą i nie musisz korzystać z dodatkowej chemii, jak w przypadku pozbywania się nadmiaru wosku. Większość kobiet, które zdecydowały się na tą metodę podkreślają też, że mają mniejsze podrażnienia, które szybciej znikają. Ostatnią bardzo widoczną zaletą jest to, że odrastające włoski są słabsze i jaśniejsze. Podkreślmy przy tym, że depilacja taka daje efekt zazwyczaj na kolejne 2-3 tygodnie w zależności od grubości włosa i predyspozycji danej osoby. Depilacja nie musi się odbywać tylko na nogach, pastę możemy wykorzystać do pozbycia się zbędnego owłosienia z twarzy, pach czy okolic bikini. Im większe powierzchnie tym więcej czasu musimy na to poświęcić. Idealnym rozwiązaniem jest udanie się do specjalisty, który wykona to za nas.

Miły zabieg z wyrazistym efektem

Kosmetyczka w salonie lub spa będzie dokładnie wiedziała, jak wykonać depilację pastą cukrową. Jeżeli więc decydujemy się na taką metodę przynajmniej pierwszy raz powinniśmy odbyć u profesjonalisty. W sklepach na półkach zaczęły się już pojawiać gotowe pasty cukrowe, dzięki którym depilacja ma być szybsza, bo nie musisz ich przygotowywać. Zrobiona samemu, w odpowiednich proporcjach, może przynieść dużo lepsze efekty i na pewno będzie naturalna. Niezależnie od tego gdzie będzie wykonywana twoja depilacja pastą cukrową musisz się do niej przygotować. Przede wszystkim dzień wcześniej zrób sobie peeling miejsc, które będziesz depilować. Dzięki temu pozbędziesz się martwego naskórka, a do tego wyciągniesz włoski wrośnięte w skórę. Nie oznacza to jednak, że pasta nie ma wad. Ale przede wszystkim związane są one z domowymi sposobami, bo dotyczy to jej zrobienia i czasu depilacji. Poza tym zdarza się, że po takiej depilacji może nieznacznie rozjaśnić się na skóra, a to ze względu na obecny w niej sok z cytryny.

© 2024 Trafne Myśli | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.