Close

Guma w sprayu – gadżet dla kierowców i nie tylko

Branża motoryzacyjna nie przestaje się rozwijać i zaskakuje wciąż nowymi pomysłami, za którymi trudno nadążyć. Zapewne interesujący gadżet, jakim jest guma w sprayu, również łatwo może popaść w zapomnienie pośród ogromu tak wielu przyciągających uwagę wynalazków. Byłoby szkoda, ponieważ jest to prawdziwa gratka dla fanów czterech kółek.

 

Czym jest guma w sprayu?

 

Jest to plastyczna powłoka, która przypomina lakier. Płynna konsystencja po rozprowadzeniu na karoserii tworzy jednolitą, gładką powierzchnię. Jest idealna do zmiany designu samochodu, np. do zmiany barw nadwozia, felg, zderzaków. Oczywiście wykorzystywać ją mogą nie tylko kierowcy, ale również rowerzyści, motocykliści lub rzemieślnicy, tylko wyobraźnia ogranicza jej zastosowanie.

 

Wielofunkcyjność jako podstawowy atut gumy w sprayu

 

Guma jest odporna na niesprzyjające warunki atmosferyczne, skrajne temperatury, chroni i izoluje samochód. Wysoka jakość produktu gwarantuje zabezpieczenie przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, szkodliwym działaniem specyfików chemicznych, uderzeniami odłamków. Zapobiega tworzeniu się zarysowań, odpiera wpływ zanieczyszczeń i wilgoci. Cechuje się odpornością na siłę środków oczyszczających, np. takich, jakie używane są do czyszczenia felg. Nie niszczy się w krótkotrwałym kontakcie z myjkami ciśnieniowymi. Od -30°C do +100°C to temperatura w której guma zachowuje swe właściwości. Jest łatwa w nakładaniu i ewentualnym zdejmowaniu, które można porównać do zdzierania streczu. Można jej używać do zmieniania koloru felg, paneli wewnętrznych, listw bocznych – w zależności od pomysłu i upodobań. Nadaje się również do maskowania tego, co chcielibyśmy ukryć. Spray można zastosować na różne materiały, takie jak szkło, metal, tworzywo sztuczne. Na takich powierzchniach nie będzie problemu z uzyskaniem gładkości i jednolitości. Trudniej jest ten efekt osiągnąć na drewnie, betonie, kamieniu i tym podobnych.

Prostota nakładania i łatwość usuwania gumy

Malowanie jest bardzo proste, wystarczy obkleić te części, których nie chce się barwić. Efekt jest interesujący, a koszty zachęcające, ponieważ zmiana koloru przy użyciu gumy w sprayu jest tańsza niż tradycyjne malowanie. Rezultat końcowy jest trwały i może utrzymać się nawet kilka miesięcy, aby wydłużyć ten czas warto unikać myjni szczotkowych oraz mycia auta przy pomocy karchera, ponieważ w ten sposób można zedrzeć powłokę gumy. Łatwość usuwania gumy sprawia, że możemy cieszyć się co sezon innymi kolorami felg lub nawet całego auta! Podsumowując, guma ładnie się prezentuje i nie robi spustoszenia w kieszeni, tak jak robi to tradycyjny lakier.

 

Na co zwrócić uwagę przy malowaniu powierzchni?

 

Trzeba dokładnie odtłuścić nawierzchnię przed użyciem gumy. Warto nałożyć 4-6 warstw, po każdej warstwie odczekać około 30 minut na wyschnięcie. Malowanie jest łatwe, bez zacieków, lecz dość czasochłonne. Guma schnie szybko, jej zapach nie jest zbyt drażniący dla nozdrzy. Atuty produktu przemawiają za jego oryginalnością i jakością wykonania. Guma jest dostępna w różnych ilościach, które każdy klient może dobrać według swoich zapotrzebowań.

Płynna gumę w sprayu znajdziesz w ofercie Lakiery24.com

© 2024 Trafne Myśli | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.