Close

Co warto wiedzieć o klubach malucha?

Nie wszyscy rodzice decydują się na oddanie dziecka do żłobka lub przedszkola. Niekiedy decyzja taka jest spowodowana czynnikami finansowymi, bywa jednak i tak, że wpływ na nią ma charakter pracy opiekunów. Czy jednak oznacza to, że dziecko pozbawione opieki ze strony tego rodzaju placówek nie ma szans na zajęcia w gronie rówieśników?

Czego spodziewać się po klubie malucha?

Problem zorganizowania czasu dzieciom, które nie uczęszczają do żłobka lub przedszkola nie jest nowy, już od lat zwraca się bowiem uwagę na to, że nieustanne przebywanie malucha z mamą lub babcią wcale nie jest aż tak korzystne, jak mogłoby się to wydawać. Cierpi na tym zresztą nie tylko samo dziecko, które nie może się rozwijać w sposób kreatywny, ale i jego opiekunowie, którzy chcieliby mieć w końcu odrobinę czasu dla siebie. Na szczęście, nie mówimy wcale o sytuacji bez wyjścia, a rozwiązaniem w szczególny sposób zasługującym na zainteresowanie z naszej strony wydaje się być klub malucha.
Ta specyficzna placówka organizuje różnorodne zajęcia przeznaczone dla dzieci w różnym wieku. Zapewnia też fachową opiekę wykwalifikowanego personelu i warunki, w których dziecko może bezpiecznie spędzić czas. Niejednokrotnie okazuje się również azylem dla mam, cioć i babć, gdy bowiem dzieci mają zajęcia, ich opiekunowie mogą spotkać się ze sobą, wypić kawę i porozmawiać nie tylko o pieluchach i grzechotkach, ale i o własnym wyglądzie, zdrowiu i pomysłach na wakacje.

Zalety klubów malucha

Osoby pytane o to, jakie zalety posiada klub malucha zazwyczaj nie mają problemu z udzieleniem odpowiedzi, okazuje się przy tym, że nie jest ich wcale mało. Na pierwszy plan wysuwa się bardzo bogaty program, kluby malucha mogą stanowić więc pod tym względem poważną konkurencję dla szkół i przedszkoli. Dzieci mogą tu śpiewać, tańczyć rysować, uczyć się języków obcych i bawiąc się doskonalić swoją sprawność fizyczną, a przy tym jedno jest pewne – nie będą się nigdy nudzić.
Okazuje się jednak, że w klubach malucha nie brakuje miejsca nie tylko dla dzieci, ale i dla ich rodziców. Wielu z nich pojawia się tu, aby na chwilę odpocząć, nie brakuje jednak również osób, które bacznie przyglądają się zajęciom i po to, aby wprowadzić je do programu domowej opieki dla dzieci. Kluby malucha inspirują zatem nie tylko najmłodszych, ale i dorosłych.

Wady klubów malucha

Niestety, podobnie jak i inne placówki edukacyjno-wychowawcze klub malucha nie jest wolny od wad. Jego pracownicy starają się zapewnić dzieciom maksimum bezpieczeństwa, nie są jednak w stanie uchronić ich przed zarazkami, których nigdy nie brakuje, gdy spotykają się ze sobą maluchy. Jeśli więc nasze dziecko ma skłonność do częstych przeziębień, musimy liczyć się z tym, że każdą wizytę w klubie będzie musiało odchorować.
Nie da się również ukryć, że kluby malucha generują spore koszty. Gdy zapisujemy dziecko na jedne zajęcia, koszty te nie są aż tak dotkliwe, gdy jednak decydujemy się na bardziej regularne wizyty niejednokrotnie okazuje się, że ich miesięczny koszt może być porównywalny z tym, jaki generuje przedszkole lub żłobek.

Ciekawe zajęcia dla dzieci proponuje Uniwersytet Rozwoju

© 2024 Trafne Myśli | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.