Close

BLS Gliwice: co zrobić, gdy jesteśmy uczestnikiem stłuczki?

Jechałeś do pracy i zdarzyła ci się stłuczka? Niczym się nie martw, teraz jeśli nie jesteś sprawcą zdarzenia procedury są znacznie uproszczone. Od tego roku w ofercie większości ubezpieczycieli znajduje się bowiem bezpośrednia likwidacja szkody. O co tak naprawdę chodzi i jak to wygląda w praktyce?

Sprawdź ubezpieczyciela przed wykupieniem polisy

Zanim zdecydujesz się wykupić ubezpieczenie OC dla swojego samochodu, sprawdź czy firma ubezpieczeniowa posiada w swojej ofercie usługę bezpośredniej likwidacji szkody. Bls Gliwice jest bowiem najlepszym sposobem na załatwienie wszelkich napraw związanych ze zdarzeniem drogowym, w którym wzięliśmy udział. Usługa ta pozwala nam bowiem zgłosić się z naprawami do naszego ubezpieczyciela, a nie do firmy, w której polisę ma sprawca. To nasz przedstawiciel przyjeżdża do nas, żeby wyliczyć szkody, następnie otrzymujemy pełną wycenę kosztów, od której również możemy się odwołać. Jeszcze przed rozpoczęciem naprawy ustalamy czy chcemy pieniądze na naprawę, czy oddajemy swój samochód do wybranego punktu i ubezpieczyciel rozlicza się już z mechanikiem. Niezależnie od opcji, my tylko kontaktujemy się z naszą firmą, następnie naprawiamy samochód i możemy już się nim cieszyć.

Bez niepotrzebnego stresu i formalności

Bls Gliwice pomaga nam w załatwieniu formalności. Na miejscu zdarzenia nic się nie zmienia, musimy wziąć od sprawcy oświadczenie o przyznaniu się do winy (ewentualnie dane komisariatu policji, jeśli była ona z różnych powodów wzywana), dane osobowe, jak imię nazwisko, miejsce zamieszkania, numer PESEL, a także numer rejestracyjny pojazdu, jego rodzaj oraz markę i dane ubezpieczyciela. Kontaktujemy się jednak z naszą firmą i to ona po dokonaniu wszelkich napraw lub przelaniu nam gotówki, rozlicza się z firmą, w której polisę ma sprawca. Odbywa się to już bez angażowania kierowców. Co ważne, usługa ta w większości firm nie działa przy szkodach za granicą, przewyższających wartość napraw o 30 tysięcy złotych i przy poszkodowanych. Warto jeszcze przy wykupie ubezpieczenia OC zapytać, czy nie ma innych obostrzeń z tym związanych. Im mniej odstępstw, tym lepiej dla nas, bo w większości przypadków będziemy mogli kontaktować się z wybraną przez nas firmą, niezależnie od ubezpieczenia sprawcy zdarzenia. Aby uniknąć stresu warto także zainwestować w porządne części do maszyn którymi jeździmy.

© 2024 Trafne Myśli | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.