Close

ASO się opłaca. Dowiedz się dlaczego

Wielu kierowców staje przed dylematem, gdzie naprawiać samochód po okresie gwarancji. Część zostaje przy autoryzowanych serwisach, ale większość wybiera mało znane warsztaty. Czy to faktycznie dobre podejście?

Serwisujesz w ASO? Zyskasz nawet kilka tysięcy złotych

Sporo osób omija autoryzowane serwisy szerokim łukiem, wybierając tańsze punkty. To duży błąd, bo w perspektywie długofalowej można sporo zaoszczędzić zwłaszcza przy odprzedaży samochodu. Sprawę wziął pod lupę portal OtoMoto.pl, który opublikował raport pod nazwą „Różnice w cenach samochodów serwisowanych w autoryzowanych serwisach (ASO) i warsztatach niezależnych na podstawie ogłoszeń umieszczonych w portalu OtoMoto.pl w 2014r.” W badaniu porównano ceny przeszło 20 marek. Ja się okazało samochody naprawiane w ASO były średnio o 11% droższe. Tym samym ich sprzedawca zarobił nawet kilka tysięcy złotych więcej. Okazuje się, że potencjalni nabywcy mają dużo większe zaufanie do modelów, które są naprawiane w autoryzowanych serwisach. Starannie prowadzona książeczka serwisowa, a także wgląd do wszystkich faktur zwiększają wiarygodność. Klient jest w stanie zapłacić więcej, ale mieć pewność, że auto posłuży mu jeszcze przez wiele lat.

Autoryzowane serwisy to bezpieczeństwo

Naprawy w specjalistycznych punktach są wykonywane na najwyższym poziomie, a wynika to z wymogów, jakie stawia producent. Zarówno płyny eksploatacyjne, jak i podzespoły muszą spełniać określone wymogi. W prywatnych warsztatach powszechne jest stosowanie zamienników, które mogą negatywnie wpłynąć na eksploatację samochodu i skrócą jego żywotność. Równie ważne są same narzędzia. Serwisy ASO zaopatrują się bezpośrednio u producenta, dzięki czemu używany przez nich sprzęt jest dokładnie dopasowany do konkretnego modelu samochodu. Nie można też zapomnieć o ciągłych szkoleniach pracowników, którzy stale podnoszą swoje kwalifikacje. Motoryzacja to prężnie rozwijająca się dyscyplina. Stale powstają nowe rozwiązania. Żeby dobrze i szybko zdiagnozować usterkę, trzeba się na tym znać. Takich standardów próżno szukać w podrzędnych prywatnych warsztatach.

Przejrzyste rachunki

Choć prace w punktach ASO nie zawsze są najtańsze, to przynajmniej mamy pewność, że nic nas nie zaskoczy. Mechanik szybko diagnozuje usterkę i informuje o kosztach naprawy. Dopiero po akceptacji wyceny rozpoczyna się usuwanie wady. Nie ma żadnych dodatkowych kosztów. Na wszystko dostajemy faktury. Serwis udziela gwarancji na naprawę. Dzięki temu nie trzeba się martwić, jeśli samochód ponownie się zepsuje.
Musisz naprawić auto lub zrobić przegląd? Odwiedź serwis ASO:http://www.serwistoyoty.pl/

© 2024 Trafne Myśli | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.