Close
lampy sufitowe

Wielopunktowe lampy sufitowe – ciekawa innowacja

Wielu ludzi wyobrażając sobie swoją wymarzoną jadalnię widzi duże pomieszczenie z bogato zastawionym stołem, nad którym buja się jedna lampa oświetlająca całą scenę ciepłym światłem. A jeśliby wyjść poza ten schemat i zamiast lampy jednopunktowej, zamontować wielopunktową?

POWIEW INNOWACJI

Niestety polska to kraj tradycjonalistów. Podczas gdy na zachodzie z powodzeniem stosuje się lampy wielopunktowe we wszystkich pomieszczeniach, to w Polsce projektanci wnętrz dalej podchodzą ze sporą dozą nieufności do tego elementu wyposażenia wnętrz. A to wielka szkoda, gdyż lampy sufitowe z kilkoma punktami oświetleniowymi udostępniają szereg rozwiązań, które nie są dostępne dla lamp jednopunktowych.

GDZIE WYKORZYSTYWAĆ LAMPY WIELOPUNKTOWE

Większość lamp wielopunktowych cechuje się prostą i uniwersalną stylistyką, która doskonale nadaje się do wnętrz o charakterze klasycznym bądź rustykalnym. Świetnie nadają się one do oświetlanie większych otwartych przestrzeni takich jak hol czy korytarz, gdyż świetnie komponują się z żyrandolami tradycyjnie umieszczanymi w takich miejscach.

PIĘKNE I FUNKCJONALNE

Wielopunktowym lampom sufitowym często zarzuca się to, że kojarzą się z industrializmem i zupełnie nie pasują do ciepłych domowych wnętrz. Jest to nieprawda. Wystarczy wybrać lampy o obudowie pokrytej drewnem pomalowanym na ciemny kolor. Idealnie wkomponują się one we wnętrza, które mają wyglądać jak najbardziej przytulnie. Dodatkowo, lampy wielopunktowe będą o wiele bardziej funkcjonalne niż ich jednopunktowe odpowiedniki. W końcu lepiej jest zamontować jedną lampę wielopunktową i skierować żarówki na kilka wybranych punktów, niż wiele jednopunktowych. Takie rozwiązanie wygeneruje o wiele mniej kosztów.

Massive lampy ogrodowe oferujące wielopunktowe oświetlenie są stosunkową nowością na polskim rynku. Jednakże warto zainteresować się tym elementem wyposażenia wnętrz. Oferują one szereg rozwiązań i możliwości niedostępnych dla lamp jednopunktowych. Pozwalają na urządzenie wnętrza w sposób funkcjonalny i nowoczesny.

© 2024 Trafne Myśli | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.