Close

Skoki spadochronowe w tandemie – co warto wiedzieć?

Skoki spadochronowe, to niewątpliwie trudna sztuka wymagająca niemałej odwagi i odpowiednich umiejętności, jednak śmiałkowie chcący zakosztować podniebnej przygody ze spadochronem nie muszą od razu przeliczać kosztów związanych ze specjalistycznym kursem, tylko zdecydować się na skoki w tandemie. Skacząc z instruktorem może praktycznie każdy bez względu na wiek i nie wymagana jest przy tym ani żadna specjalistyczna wiedza, ani ponadprzeciętna sprawność fizyczna. Wystarczą jedynie dobre chęci i odwaga, a spełnienie marzeń może być na wyciągnięcie ręki.

Kto może skakać?

Na wstępie warto zaznaczyć, że skoki spadochronowe z instruktorem nie posiadają względem uczestników praktycznie żadnych ograniczeń i są ogólnodostępne dla każdego. Samodzielne skakanie wiąże się z odbyciem długotrwałego i kosztownego kursu, który zapewnia odpowiednią wiedzę potrzebną skoczkowi, natomiast w przypadku skoków tandemowych oszczędzić można nie tylko czas, ale i pieniądze, gdyż jest to opcja zdecydowanie tańsza i niewymagająca przechodzenia jakiegokolwiek przeszkolenia. Wystarczy nawiązać kontakt z organizatorami skoków spadochronowych i zjawić się w umówionym terminie na lotnisku, a potem już tylko wzbić się w powietrze i skoczyć.

Skoki w tandemie nie wymagają od skoczków także posiadania badań lekarskich, ani ponadprzeciętnej kondycji, gdyż wszystkimi czynnościami związanymi z lotem na spadochronie zajmuje się instruktor, a lądowanie jest miękkie i w pełni bezpieczne. Jednym warunkiem jest odwaga i w przypadku osób niepełnoletnich zgoda rodziców. Dobrze jednak, by skoczek był zdrowy i nie posiadał objawów epileptycznych, problemów z układem krążeniowym i oddechowym, oraz miał zdrowy kręgosłup.

Na czym polega skok z instruktorem?

Spadochronowy skok tandemowy wykonuje się wraz z wykwalifikowanym instruktorem, który podczas lotu dba o wszelkie czynności związane z prawidłowym lotem, właściwym otwieraniem czaszy spadochronu, sterowaniem i lądowaniem. Nowoczesne zabezpieczenia i systemy automatycznego uruchamiania spadochronów wprawdzie znacznie ułatwiają wszelkie czynności, jednak dla podniesienia bezpieczeństwa obecność instruktora szczególnie ze skoczkiem, który nigdy wcześniej nie zetknął się z tym ekstremalnym sportem jest wręcz konieczne. Podczas lotu uczestnik skoku nie robi niczego, co wiąże się z obsługa spadochronu, a cała odpowiedzialność za lot spoczywa na instruktorze, który podpięty jest do skoczka specjalną mocną i bezpieczną uprzężą.

Jakie są koszty?

Koszty skoków tandemowych nie są przesadnie wysokie i wahają się w przedziale 500-1000 zł za skok. Dla niektórych kwoty te mogą wydawać się wysokie, jednak warto zaznaczyć, że koszty instruktażu spadochronowego do samodzielnego skakania są znacznie wyższe. Ponadto dla tak niezapomnianych chwil warto czasami poświęcić trochę odłożonej gotówki, a za dodatkową opłatą wszystkie wspomnienia z lotu można uwiecznić na nagraniu wideo.

Skoki na spadochronie z instruktorem zarezerwować i wykupić można u wielu działających na rynku firm, a najprościej dokonać tego przez internet. Odwiedzając odpowiednie strony www dowiedzieć się można zarówno wszelkich szczegółów dotyczącego samych skoków, oraz kosztów związanych z tego typu atrakcją i ewentualnymi wolnymi terminami.

 

© 2024 Trafne Myśli | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.