Close
hotele nad morzem

Morze czy jezioro?

W upalne dni niemalże każdy lubi spędzać czas nad wodą. W każdej chwili można schłodzić się w zbiorniku, co znacznie ułatwia zrelaksowanie się, kiedy na zewnątrz jest skwar. Zwykle towarzyszy nam również przyjemny wiaterek. Aby spędzić miło czas nad wodą, podczas gdy mieszkamy w mieście, możemy wybrać się na odkryty basen. Raz na jakiś czas warto jednak także obcować z naturą i odpocząć nad naturalnym zbiornikiem – może być to rzeka, morze czy jezioro.

Morze

Wyjazd nad morze ma szereg plusów zdrowotnych. Powietrze przepełnione jodem jest czymś nowym dla mieszkańców dużych miast. Dlatego też powstaje wiele hoteli nad morzem z częścią sanatoryjną. Jednak nawet, jeśli z nich nie korzystamy – warto po prostu pooddychać czystym, nadmorskim powietrzem.
Wyjątkowo piękny jest także nadmorski krajobraz – klify, wydmy, fale, plaże. Powinniśmy również obejrzeć zachód słońca nad wodą – to niesamowity widok, który na długo pozostaje w pamięci. Szczególnie cieszy oczy wtedy, kiedy pogoda jest piękna, a niebo bezchmurne.

Jezioro

Nad jeziorem często nie zobaczymy szerokich plaż, fal i wydm. Jednak spokojna tafla jeziora jest dobrym miejscem na uprawianie sportów, pływanie łódkami oraz wpław.
Ponadto, niektóre jeziora są mało znane i dość dzikie. Dzięki temu możemy udać się na wypoczynek w spokojne, odludne miejsce. Hotele nad morzem często są dość drogie. Nad jeziorem możemy znaleźć wiele tanich miejsc noclegowych.

Nie da się jednoznacznie rozstrzygnąć, czy atrakcyjniejszy jest urlop nad jeziorem czy nad morzem. Ciekawym rozwiązaniem, dzięki któremu upieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu są hotele nad morzem – StaryDziwnów, które znajdują się też niedaleko jakiegoś jeziorka. Jeśli zatrzymamy się w takim miejscu, będziemy mogli odpoczywać zarówno nad jeziorem, jak i na nadmorskiej plaży.
Jeżeli przez miasto, w którym mieszkamy przepływa natomiast rzeka, daje nam ona kolejną możliwość odpoczynku blisko wody. Najlepiej na własnej skórze przekonać się, jak to jest wypoczywać nad morzem, nad jeziorem i nad rzeką, aby sprawdzić, co jest dla nas najlepsze.

© 2024 Trafne Myśli | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.