Close

Mieszkanie nowe czy z rynku wtórnego?

Nie od dzisiaj wiadomo, że zakup mieszkania wiąże się z koniecznością wielu przeróbek i dostosowania przestrzeni mieszkalnej do konkretnych potrzeb i oczekiwań. Czy jednak lepszym rozwiązaniem jest zakup mieszkania wprost od dewelopera czy z rynku wtórnego? Jak wygląda to w Legnicy i jak kształtuje się tutejszy rynek mieszkaniowy?

Mieszkania w Legnicy – analiza rynku

Już na samym początku rozważań na temat rynku mieszkaniowego w Legnicy trzeba wyraźnie zaznaczyć, że jest to miasto coraz dynamiczniej się rozwijające. Niemal na każdej wolnej działce w centrum możemy dzisiaj obserwować wyrastające jak grzyby po deszczu kolejne bloki mieszkalne, które mają sprostać oczekiwaniom mieszkaniowym Polaków w tym regionie. Z tego też względu tutejszy rynek mieszkaniowy jest bardzo zróżnicowany i nie powinniśmy mieć żadnych problemów ze znalezieniem idealnego mieszkania – zarówno wprost od dewelopera, jak i z rynku wtórnego.

Mieszkania w Legnicy od dewelopera

Mieszkanie w Legnicy najprościej jest kupić od dewelopera. W ten sposób dostajemy pewność, że dany budynek wybudowany został w najnowszej i najczęściej najlepszej technologii budowlanej, a tym samym zapewni on odpowiedni bilans energetyczno-cieplny, co z pewnością będzie miało bezpośrednie przełożenie na wysokość płaconych rachunków z tytułu ogrzewania. Jednocześnie decydując się na mieszkanie w Legnicy od dewelopera mamy możliwość wyboru konkretnego mieszkania w danym budynku – zarówno jego usytuowania, wielkości czy nawet możliwości połączenia dwóch mieszkań w jedno. Wszystko zależy tutaj wyłącznie od naszych potrzeb, wyobraźni oraz oczywiście możliwości finansowych związanych z pierwszym zagospodarowaniem danego lokalu.

Mieszkania z rynku wtórnego

Na drugim biegunie mamy mieszkania z rynku wtórnego w Legnicy, których również oferta jest dość bogata. Ich ceny są bardzo porównywalne do nowych mieszkań, jednak w wielu przypadkach musimy się liczyć z koniecznością przeprowadzenia gruntownego remontu obejmującego nie tylko wymianę podłóg i malowanie pomieszczeń, ale również wymianę wszelkich instalacji elektrycznych oraz wodno-kanalizacyjnych. Pamiętajmy jednak, że nie zawsze musi tak być i możemy trafić prawdziwe perełki „wprost do zamieszkania”.

Artykuł powstałwe współpracy z firma Modenbud

© 2024 Trafne Myśli | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.