Close
lampy labra

Lampy labra

Profesjonalne systemy oświetleniowe polskiej firmy Lamba doskonale nadają się do stosowania zarówno w prywatnych domach, jaki i w pomieszczeniach biurowych. Seria lamp natynkowych pasuje do nowoczesnego wzornictwa, typowego dla stylu skandynawskiego. Oznacza to, że są one dość proste pod względem konstrukcji, ale ciekawie pomyślane i pasujące do modernistycznie urządzonych wnętrz. Do najpopularniejszych, ale również najprostszych, należą modele z serii Texo, Auro i Nex.

Lampy Texo


Pod nazwą Texo kryją się lampy ogrodowe massive o przekroju rurowym, produkowane w gustownych kolorach. Do wyboru są aż kilka rodzajów takich lamp – w wersji krótszej będą to Cut Pro NT, Pro RT+ NT i Pro NT. Pierwsza z nich charakteryzuje się niebanalnym kształtem, kojarzącym się ze ściętą pod kątem ostrym rurą. Wnętrze pokryte jest metaliczną farbą, która rozprasza światło. W tego rodzaju lampach Labra zastosowanie znajdują źródła światła QPAR16 o mocy do 50 W. To nowoczesne żarówki halogenowe, pozwalające na sporą oszczędność energii.
Drugi i trzeci typ to lampy w obudowie rurowej ściętej prosto. Rzucają one światło mniej rozproszone, ukierunkowane na jeden punkt.
Typowe lampy Texo (bez Pro w opisie), mają podobną budowę, ale są po prostu wyższe. Z kolei model Texo Move posiada ruchomą głowicę, pozwalającą na ukierunkowanie snopu świetlnego. W modelu NT EDGE.LED – jak sama nazwa wskazuje – stosowano źródło światła LED.

Lampy Auro


Pod względem konstrukcji Lamby Labra Auro mogą się kojarzyć z modelami Pro NT, mają bowiem również przekrój rurowy i stosuje się w nich pojedyncze źródło światła. W przypadku tej oprawy oświetleniowej mamy jednak do czynienia z inną technologią. Zalecane źródło to LED CoB o mocy maksymalnej 5W.
Od razu wdać że ten typ lamp Labra można wykorzystać w tych samych wnętrzach, jednak skierowany jest do klientów, którzy poważnie myślą o oszczędności energii. Różnica między żarówką halogenową a źródłem światła LED jest tu właściwością bardzo znaczącą.
Wersje Auro Base posiadają dodatkowo podstawę w kolorze oprawy. Na podstawie może być zainstalowana jedna lub dwie lampy.
Auro Boxed to z kolei przekrój rurowy obudowany prostopadłościanem, nadającym oprawie nową formę.

Lampy Nex


Podstawowa wersja lamp Labra Nex – czyli Nex 1 NT – to również prosta, krótka oprawa, w której zastosować można źródło światła QR-LP111 o mocy 50 lub 100W. Jest to żarówka halogenowa niskonapięciowa. Nex występuję również w wersji z dwoma lub trzema lampami ustawionymi w linii, wówczas symbol to Nex 2 NT lub Nex 3 NT. Wersja z czterema lampami ustawiana jest w kwadrat i opisywana symbolem Nex 4Q NT.
Lampy Nex występują również na kilku różnych podstawach, w zależności od podstawy do opisu modelu dodawana jest stosowna adnotacja. I tak w przypadku podstawy składającej się z trzech ścian, w kształcie litery U, mamy do czynienia z podstawą Layer. Z kolei podstawa o przekroju kątownika (dwie ścianki ustawione względem siebie pod kątem 90 stopni) to Layer Open. Cyfra pomiędzy tymi dwoma wyrażeniami oznacza liczbę lamp np. oprawa Layer 3 Open będzie zbudowana z trzech lamp, a Layer 1, z jednej.
Lampy Labra Nex występują również w wersjach ze źródłami światła LED CoB o maksymalnej mocy 7,5 i 13W. W opisie modelu różnią się tym że dodano do nich informację Edge.LED. Ze względu na mniejszy rozmiar źródła światła lampy te posiadają dodatkową ramkę w kolorze oprawy,. Produkowane są one zarówno w wersji z podstawami, jak i bez nich.

Oczywiście Texo, Auro i Nex to nie jedyne naścienna lampy Labra, warto się przyjrzeć również innym oprawom oświetleniowym z katalogu tej firmy.

© 2024 Trafne Myśli | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.