Close
ciśnieniomierze nadgarstkowe

Jak poprawnie wykonywać pomiary ciśnieniomierzem nadgarstkowym?

Wiele osób chce zachować dobre zdrowia jak najdłużej. W związku z tym, zaczynają monitorować stan swojego zdrowia, a jednym z elementów, które należy stale obserwować jest zdecydowanie ciśnienie tętnicze. W obecnych czasach, pomiary ciśnienia można przeprowadzić we własnym domu, gdyż istnieją odpowiednio przystosowane do tego celu urządzenia. Jednym z nich są ciśnieniomierze nadgarstkowe. W jaki sposób należy przeprowadzić pomiary, aby jego wynik był jak najbardziej precyzyjny?

W jaki sposób przeprowadzić pomiar?

Stosowanie ciśnieniomierzy nadgarstkowych staje się coraz bardziej popularne. Wiele osób decyduje się na korzystanie z tych urządzeń jednak nie wszyscy wiedzą jak poprawnie je przeprowadzić. Przede wszystkim, należy pamiętać, iż ciśnieniomierz musi zostać zapięty na gołym nadgarstku. Nie można zapinać go na koszulę czy sweter, gdyż pomiar będzie na pewno błędny, o ile w ogóle zostanie przeprowadzony. Następnie, należy pamiętać, iż dłoń musi być odwrócona, a palce powinny być ułożone naturalnie. Trzeba podeprzeć rękę pod ciśnieniomierzem tak aby nadgarstek znajdował się na poziomie serca.

Czego należy unikać bezpośrednio przed pomiarem ciśnienia

Jeżeli wynik pomiaru ma być prawidłowy należy przestrzegać kilku istotnych zasad. Przede wszystkim, bezpośrednio nie badaniem nie powinno się wykonywać żadnego wysiłku fizycznego. Należy się uspokoić, tak aby praca serca była naturalna i spokojna. Warto zwrócić również uwagę na to, aby przed samym pomiarem nie jeść obfitych posiłków. Nie trzeba być oczywiście na czczo, jednak nie mogą to być duże ilości jedzenia, a kiedy to się zdarzyło i obfity posiłek został zjedzony przed pomiarem ciśnieniomierzem nadgarstkowym, należy odczekać minimum godzinę zanim pomiar zostanie wykonany ponownie.
Bardzo ważną rzeczą, o której niewielu jednak pamięta jest konieczność usunięcia z obszaru działania ciśnieniomierza wszelkich urządzeń, które emitują obce pole elektromagnetyczne. Są to przede wszystkim urządzenia elektryczne jak komputer czy telewizor, ale nie można zapomnieć o telefonie komórkowym czy wielu innych akcesoriach, jak chociażby mikrofalówka. Ponadto, bezpośrednio przed badaniem nie powinno się pić alkoholu ani palić papierosów czy innych wyrobów tytoniowych. Pomiar należy najczęściej przeprowadzać na ręce lewej, a na prawej jedynie kiedy ciśnienie na lewej jest słabo wyczuwalne. Należy pamiętać, że ciśnieniomierze nadgarstkowe są bardzo dokładnymi urządzeniami, jednak jeżeli nie zostaną stosowane powyższe zalecenia, pomiar może być błędny.

Stosowanie ciśnieniomierzy nadgarstkowych jest coraz bardziej popularne. Z usług tych urządzeń korzystają już nie tylko osoby, które cierpią na nadciśnienie i są zmuszone do kontrolowania ciśnienia, ale również osoby, które po prostu chcą zachować zdrowie przez długi czas, a pomiar ciśnienia jest jedną z czynności profilaktycznych. Zakup ciśnieniomierza nadgarstkowego może być bardzo dobrym pomysłem, gdyż w razie potrzeby pomiar można szybko wykonać samemu, a wynik zachować w pamięci urządzenia.

© 2024 Trafne Myśli | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.