Close
Laser Gentle Yag PRO

Gentle Yag PRO – najskuteczniejszy laser medycyny estetycznej

Zabiegi medycyny estetycznej to obecnie najpopularniejsza i najskuteczniejsza forma dbania o urodę. Medycyna estetyczna i kosmetologia zostały zrewolucjonizowane przez wykorzystanie lasera. Niezaprzeczalnymi zaletami laserów jest niezwykła precyzja stosowania, dotycząca zarówno mocy lasera, jak i powierzchni jego stosowania. Ponadto lasery mogą oddziaływać na rozmaite problemy natury estetycznej, niezwykle skutecznie je niwelując.

Laserami o bardzo dużej skuteczności jest laser aleksandrytowy oraz neodymowo – yagowy Ng: Yag. A jeszcze skuteczniejszym rozwiązaniem jest unikatowe połączenie właściwości obu tych laserów w jednym aparacie. Taki innowacyjny laser – Gentle Yag PRO to laser neodymowo – yagowy z możliwością przyłączenia modułu lasera aleksandrytowego. Jakie zastosowanie w praktyce znajduje takie przełomowe rozwiązanie?

Laser Gentle Yag PRO – zastosowanie

Z racji połączenia mechanizmów działania dwóch niezwykle skutecznych laserów – aleksandrytowego i neodymowo – yagowego, laser Gentle Yag PRO znajduje zastosowanie w wielu zabiegach medycyny estetycznej. Emisja światła o długości fali 755 nm (właściwej laserowi aleksandrytowemu) oraz 1044 nm (laser Nd: Yag) umożliwia oddziaływanie na dwa kluczowe chromofory, czyli substancje pochłaniające światło lasera. Jedną z nich jest melanina – barwnik skóry i włosów. Drugą jest hemoglobina, czyli barwnik czerwonych krwinek. Ostatecznym efektem jest zjawisko selektywnej fototermolizy, czyli pochłaniania światła lasera przez chromofor i jego rozpad pod wpływem ciepła. Dzięki temu możliwe jest zastosowanie nowoczesnego lasera – Gentle Yag PRO w terapii następujących problemów skórnych:

1. Usuwanie zmian naczyniowych, przede wszystkim o charakterze jeziorek naczyniowych, punktów rubinowych oraz naczyniaków gwiaździstych.
2. Depilacja laserowa zbędnego owłosienia u osób z fototypem I do III, czyli od bardzo jasnych do ciemnych włosów. Jest to przełom na polu depilacji – dotychczas depilacja laserowa zarezerwowana była jedynie dla ciemniejszego owłosienia.
3. Usuwanie zmian barwnikowych skóry – przebarwień, piegów, brodawek.
4. Usuwanie blizn i rozstępów.
5. Ujędrnienie skóry – podgrzanie skóry właściwej do temperatury 65 stopni powoduje jej obkurczenia i stymulację syntezy kolagenu, najważniejszego jej budulca.
6. Leczenie grzybicy paznokci – jest to szybka i skuteczna terapia przeciwgrzybicza, nie obciążona skutkami ubocznymi właściwymi chociażby lekom przeciwgrzybiczym.
7. Odmładzanie skóry i terapia antyzmarszczkowa.

Co wyróżnia laser Gentle Yag PRO?

Zastosowanie światła o bardzo zróżnicowanych długościach fali umożliwia oddziaływanie na szerokie spektrum problemów skórnych, co nadaje laserowi – Gentle Yag PRO miana niezwykle uniwersalnego narzędzia do walki z problemami natury estetycznej. Kolejne zalety to możliwość regulacji długości impulsu w zakresie 0, 25 – 100 ms oraz regulacja częstości impulsu od 0, 5 do 2 Hz. O skuteczności działania lasera decyduje czas impulsu krótszy niż czas relaksacji termicznej docelowej zmiany skórnej. Im krótszy czas trwania impulsu, tym mniejsze rozproszenie światła i skuteczniejsza terapia.

Bezpieczeństwo stosowania lasera Gentle Yag PRO i przeciwwskazania

Po zabiegu wykonanym laserem Gentle Yag PRO możliwe jest czasowe zaczerwienienie, obrzęk i zwiększenie wrażliwości skóry. Symptomy te mijają w ciągu kilkunastu godzin. Przeciwwskazaniami do zabiegu z jego wykorzystaniem jest:

– aktywna opalenizna
– stany zapalne skóry w obszarze zabiegowym
– nowotwór
– skóra z tendencją do powstawania bliznowców
– epilepsja
– nadwrażliwość na światło lub stosowanie leków fotouwrażliwiających
– menstruacja
– ciąża i laktacja

© 2024 Trafne Myśli | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.