Close
budmax-metal

Blachodachówka najczęściej wybierana na dach

Już od paru lat inwestorzy najczęściej na dach wybierają blachę dachówkową. Co ma takiego w sobie ten materiał, że wciąż nie znaleziono dla niego lepszej alternatywy? Przede wszystkim jego siłą jest uniwersalność, ale też fakt, że istnieje tyle jej rodzajów, że każdy może znaleźć wśród nich najlepszy dla siebie.

Ważna jest wytrzymałość oraz estetyka

Decydując się na budowę, inwestor zawsze myśli o kilku czynnikach, przede wszystkim o funkcjonalności, trwałości, ale też wyglądzie. Od tych trzech czynników zależy powodzenie inwestycji, choć nie od dziś wiadomo, że kosztem jakości nie można sprawić, żeby budynek był ładny. Dach jest jedną z najważniejszych części, ponieważ chroni przed czynnikami zewnętrzymi, samemu będąc na nie bardzo podatnym. Dlatego warto wybrać materiał, który będzie na nie maksymalnie wytrzymały. Z tego powodu najczęściej wybierana jest blachodachówka. Jest to stalowe pokrycie dachowe, produkowane z ocynkowanych blach stalowych o grubości od 0,4 do nawet 1,25 centymetrów. Układane na dachach często produkowane są w arkuszach. Tu jednak warto uważać, ponieważ za duże arkusze mogą się zniszczyć przy transporcie, a mniejsze są również wygodniejsze, jeśli nasz dach ma skomplikowany kształt. Dodajmy, że producenci blachodachówki przecigają się w wymyślaniu nowych wzorów i kolorów. Jeżeli więc decydujesz się na awangardową inwestycję, możesz skorzystać z tego materiału, bo na pewno znajdziesz wśród wielu dostępnych, coś dla siebie.

Ochrona i bezpieczeństwo twojego domu

Blachodachówka wykończona jest specjalna powłoką z tworzywa, dzięki czemu jest odporniejsza na działanie czynników zewnętrznych. Powłoka ta wykorzystywana jest również do ich zabarwienia, bo rzadko inwestor chce, żeby jego dach był koloru cynku. Blacha jest również chroniona od spodu również wartwą powłoki, która jest jednak trochę inna. Tutaj najważniejsza jest obrona przed korozją i zatrzymywaniem wody, dlatego przy nakładaniu daje się wartwę gruntująca oraz lakier. Blachodachówka różni się także wysokością tłoczenia. Im wyższe tłoczenie, czyli fale, tym jest ona sztywniejsza. Im większa powierzchnia dachu, tym powinna być większa sztywność, żebyśmy nie słyszeli na przykład uderzającego w dach wiatru, który zbyt giętką blachodachówką może ruszać, a nawet zerwać.

Artykuł powstał w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Budmax-Metal.

© 2024 Trafne Myśli | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.